Nie ma w magazynie!
Prosimy podaj swój e-mail żeby dostać zawiadomienie jak ten artykuł pojawi się ponownie w magazynie:


Wyślij Zamknij

O nas

Mjukis zrodziło się w domowych pieleszach, zimową porą,  z potrzeby tworzenia własnymi rękami czegoś przytulnego, mięciutkiego dla ciała i dla domu. Początkowo były to robótki ręczne z wełny merynosów, jedynej w swoim rodzaju "niegryzącej" cieplutkiej i aksamitnej. Powstały czapki, kominy, poduchy i kocyki, zimowe otulacze w rytmie slow. Niespiesznie dla przyjaciół, znajomych, robione na zamówienie. Zainteresowanie rosło wraz z zapałem do realizacji nowych pomysłów. Powstał sklep internetowy.

Wiosna przyniosła więcej mięciutkiego dla ciała komfortu - waciki, wkładki laktacyjne, wkładki higieniczne, kompresy na oczy - wszystko wielokrotnego użytku w nurcie #Zero Waste#. Z czystej bawełny, wełny merynosów, lnu - 100% natury i własnoręcznie wykonane.

Projektowanie, szkicowanie, poszukiwanie pasujących materiałów i dodatków, dopracowywanie detali, staranne wykończenie. Tworzenie przedmiotów, które są synonimem spokoju, komfortu i prostoty, zachęcają do tego, żeby się nie spieszyć, czerpać z natury, żyć uważniej, świadomie wybierając produkty w trosce o dobro natury, bez której się nie obędziemy.

Rosnąca radość. Przyszło lato. Pączkujące pomysły wyprowadziły nas w plener. Manufaktura przeniosła się "pod chmurkę" i tak powstała pierwsza seria wrapów i świec z wosku pszczelego. Wosk z zaprzyjaźnionej biebrzańskiej pasieki, kolorowe płócienka ze skazami tkackimi, słoiczki po jogurtach uzbierane od rodziny i znajomych. Miodowy zapach i frajda tworzenia wraz z pszczołami na świeżym powietrzu. Tak powstały wrapy, lunchboxy, lniane chlebaki, kieszonki na kanapki, worki na zakupy i do przechowywania żywności, a także szoperki i saszetki biodrowe. Pomysły, eksperymenty, projekty, autorskie printy.

Równolegle rozwijają się dwie linie o odmiennej kolorystyce i stylistyce - Bumblebee i Change.

Wreszcie pierwsze małe stoisko na Targach poświęconych przerabianiu, recyklingowi, kreatywności i świadomemu stylowi życia. Wciąż się uczymy i dzielimy wiedzą, jeśli jest sposobność - prowadzimy instruktaż z robótek ręcznych i szycia. Nasze wyroby cieszą nie tylko nas, z każdymi kolejnymi targami powiększa się grono zadowolonych klientów.

Autorska pracownia, w której powstają wysokiej jakości krótkie serie wyrobów kipi pomysłami, z każda porą roku urozmaicamy naszą ofertę.

Kolejna zima przywiodła do nas len na piękną pościel. Najpierw inspirowana prostotą skandynawskiego stylu, potem ozdobniejsza z koronką. Lniane, naturalne, dobre dla ciała, przytulne poduchy i jaśki, dla dorosłych i dla dzieci. Doskonałe także na ciepłą część roku.

Nadchodzi następna wiosna, a z nią kolejne niespodzianki. Ogrom pracy, ale jest MOC. Stawiamy na jakość i oryginalność. Realizujemy spersonalizowane zamówienia dedykowanych zestawów lub pojedynczych artykułów. Jeśli popieracie Fair Trade zapraszamy na zakupy do Naszej małej, miodowo pachnącej manufaktury.

 

Zamówienia wysyłamy kurierem lub pocztą. Czas dostawy to zwykle parę dni. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami mailem, chatem lub na telefon. Zapraszamy!